Пакувальне обладнання
Уточнити Пошук
Щоб продукти зберігали свої смакові якості та не псувалися протягом тривалого часу, їх потрібно правильно зберігати. Оптимальні умови для зберігання швидкопсувної продукції забезпечує вакуумна пакувальна машина.
Вакуум-пакувальні машини є обладнанням напівавтоматичного типу для запечатування продукції в пакети з одночасним відкачуванням з них повітря, а також із можливістю заповнення інертними газами (упаковка в газовому модифікованому середовищі). Вони успішно працюють як зі спеціальними гофрованими пакетами, так і з різними полімерними плівками. Залежно від рівня автоматизації і споживаної потужності, вакуумна пакувальна машина підключається до електромережі з напругою 220В або 380В.
Мета вакуумної упаковки:
- істотне продовження термінів зберігання харчової продукції;
- унеможливлення розвитку хвороботворних мікроорганізмів;
- виключення можливості завітрювання, усушки харчових продуктів та забруднення продукції,
- надання красивого естетичного вигляду продукту, що пакується.
На сьогоднішній день вакуумні пакувальники є надзвичайно затребуваним обладнанням, тому що їх використання робить можливим тривале зберігання продуктів харчування в вакуумному середовищі та при цьому зберігає їх корисні властивості. Найчастіше таким чином упаковують свіжоморожену рибу, напівфабрикати, м`ясні та ковбасні вироби, морепродукти.
Вакуумні пакувальники зараз широко застосовуються в різних галузях промисловості - харчової: м`ясокомбінати, рибкомбінати, сиркомбінати, ковбасні цехи, підприємства із заготівлі горіхів, агрогосподарства, у хімічної галузі, банківській сфері - пакувальники банкнот, в ресторанах, кафе, барах і для індивідуальних потреб по заготівлі харчової продукції .
Вакуумний пакувальник купити можна у наступної наявності:
- по виду (камерні та безкамерні)
- за кількістю камер (однокамерні та двокамерні);
- за типом установки (настільні, підлогові, побутові).
Перед тим як вибрати пакувальник вакуумний, слід звернути увагу на деякі нюанси:
- шви, які утворюються на упаковці, повинні бути міцні та надійні (щоб під час перевезення не розійшлися), не пропускаючими повітря та зберігаючими повну герметичність.
- витратний матеріал (спеціальні пакети від заводу-виробника), який обов`язково повинен бути високої якості.
- параметри - габарити, розмір камери, споживана потужність і тиск насоса – всі вони повинні відповідати потребам саме вашого підприємства.
Експлуатація вакуумного пакувальника гранично проста: оператор поміщає пакет з покладеним продуктом в спеціальну камеру та закриває кришку. Через певний час він витягує з апарату готову упаковку і докладає до нього необхідне маркування.
Щоб запайщик харчових продуктів тривалий час працював без збоїв, в ньому потрібно регулярно проводити заміну масла. Чим частіше вона буде виконуватися, тим краще. Якщо заміна масла буде проводитися рідко, на вихлопному фільтрі машини осідають дрібні частинки. Засмічений фільтр провокує підвищення тиску, що негативно позначається на роботі обладнання. Якщо засмічений фільтр не очистити, то насос може зламатися. Найчастіше заміна масла потрібна в тому випадку, якщо апарату доводиться працювати з різними харчовими продуктами.
При зберіганні продуктів відбуваються різні зміни їх хімічного складу, що призводять до окислення. Світло, температура повітря та кисень мають найбільший вплив на такі процеси. Більше інших до такого впливу піддаються білки м`яса та риби. Після окислення продукти стають непридатними до вживання.
Для запобігання негативного впливу кисню на їжу використовуються різні технологічні прийоми, зокрема, обробка захисним газом і заморожування. Але найбільш простим і ефективним методом є пакування, при якому з пакета видаляється кисень. Для цих цілей запайщик пакетів використовуэ ПВХ-плівки та комбіновані матеріали, що володіють високими захисними властивостями.
Ціна такого пакувальника відносно доступна, а сам запайщик продуктів також має привабливий вигляд, бездоганний дизайн, займає небагато місця. Машини-пакувальники - відносно нова техніка, яка швидко і впевнено завойовує ринок, дозволяючи розширювати можливості сфери послуг.
Вакуумний пакувальник дозволяє упаковувати продукти таким чином, щоб вони могли зберігатися протягом тривалого часу і були захищені від гниття і окислення. Пакувальники цього типу використовуються для зберігання м`ясної і сирної продукції, приправ хлібобулочних і кондитерських виробів, сухофруктів і всіляких порошкоподібних і рідких продуктів. Крім того, товар у вакуумній упаковці надійно захищений від забруднень і має більш презентабельний вигляд.